• Krčok maternice

    Dobrý deň. Prekonala som ťažkú dysplaziu krčka maternice ( dôvod hpv nákaza), dala som sa zaočkovať, plus papilocare gély a potom boli výsledky asi dva roky v norme. Nič som nezmenila, ani partnera a stále rovanky spôsob života, avšak teraz mi prišli výsledky že už to nie je v norme ale je je tam ASC US. Chcem sa opýtať, z čoho to mohlo len tak vzniknúť ? A ci je možné niečo užívať aby sa to nezhoršovalo. A posledná otázka, chceme sa pokúsiť o dieťa ci je to dobrý nápad teraz keď je to mierne zhoršené ? Ďakujem vopred veľmi.

    Dobrý deň,
    očkovanie ani tie gély vírus z tela nedostránia, je pravdepodobné, že stále ho máte v bunkách. Môže a nemusí spôsobovať zmeny, ASCUS sú iba nejasné zmeny, stále nemusí z toho vzniknúť dysplázia. Je potrebné sledovať nález a určite by som do vyriešenia počkal s otehotnením.