• Enterococcus faecalis

    Dobry den, pan doktor. Bol mi zisteny enterococcus faecalis uz davanejsie. Nemam najmensej potuchy ako som to dostala. Bola som preliecena s ATB a tak isto aj manzel. No na poslednom vytere mi to bolo opat najdene. Partnera mam len jedneho jedineho, osobnu hygienu dodrziavam pravidelne, tak ako je mozne, ze ma opat tu potvorku. Dakujem za odpoved, pripadne vysvetlenie

    Dobrý deň,
    je to normálna baktéria, ktorú má v pošve občas až 70% žien, ak Vás na to niekto liečil tak je blbec, hlavne ak liečil aj partnera.
    Žasnem.