• femigel

    Dobry den p. Dr.,

    v jednom kuse mam problemy s výtokom, mykozami... u gynekologa som ako "doma", uz aj manzel sa liecil, ale nepomaha... brala som rozne kremy, lieky... kol - do kola. No moj osobny pocit je, ze sa mi tie kavsinky a plesne premnozuju kvoli "suchosti" .... raz som citala ze aj pri nizkej hladide estrogenu byvaju taketo problemy...no uz si fakt neviem rady...gynekolog mi v zivote nebral krv- a to mam 27 rokov. Mozem pouzivat femigel -tiez som o nom len citala - nieco ako prevenciu...alebo mi odporucte nieco na zvlhcenie posvy... na bezne uzivanie a aj pri sexe, s tym, ze sa s manzelom nebranime otehotneniu.
    Ďakujem.

    Dobrý deň,
    opakovné mykozy majú rozne príčiny. Doporučujem všeobecne platné opatrenia:
    jesť veľa živých jogurtov, používať bavlnenú spodnú bielizeň,
    nerobiť si výplachy pošvy, používať intímne mydlá. Pri sexe je možné použiť lubrikačný gel s tea tree olejom.