• Neustale svrbenie

    Dobrý deň pán doktor,

    Mám problémy s mykózou. Už som skúšala veľa vecí : diéty, krémy, rôzne vaginálne gély, výplachy (Rosalgin) atď. Napríklad mne canesten krém ako aj femisan a femigel spôsobujú ešte vačšie pálenie a svrbenie. Používam bielizeň zo 100% bavlny, nosím vzdušné oblečenie, nepoužívam žiadne parfumované mydlá.... Keď prídem môjmu gynekológovi vždy mi predpíše antibiotické vajíčka do pošvy, ktoré mi buď nepomôžu alebo len na určitý čas. Hrudkovitý ani zapáchajúci výtok nemám. Prosím poradte. Zbavím sa toho niekedy?

    Dobrý deň,
    osobne si myslím, že už sa nejedná o mykozu ale o poruchu celkovej imunity pošvy. Skúste si kúpiť lactovag čípky, vždy večer si zaveďte jeden dlhodobo aspoň 3 týždne, nič iné si nedávajte. Dajte si aj pauzu so sexom, nech sa pošva z toho celého spamatá a obnoví sa jej normálna imunita.