• Chlamydie

    Dobry den, pan doktor. Opakovane mi boli zistene chlamydie, hoci som na ne bola preliecena. A tiez mi nasli enterococcus fecalis alebo take nieco. Co to je? Kde som to chytila? Na plavarne ani do podobnych institucii nechodim, partnera mam staleho. Prelieceny na chlamydie bol aj on. Ako je mozne, ze ich opat mam? Dakujem....

    Dobrý deň,
    genitálne chlamýdie sa prenášajú výlučne pohlavným stykom, liečia sa obtiažne, vhodná je dlhodobá kombinovaná antibiotická liečba.
    Enterococcus fecalis je normálna črevná flóra a občas sa vyskytuje aj v pošve, kde nerobí žiadne potiaže.