Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
19,213 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • vracanie a antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň..Mám vážny problém..Som 3 mesiace po pôrode-cisárskom reze...Plne kojím svoje dieťa a užívam už druhé balenie tabletiek Cerazette... po užití tabletky, ktoré užívam vždy večer- som hneď vracala aj mala hnačky skoro celú noc...A na druhý deň večer som normálne pokračovala v užívaní ako obvykle..Pohlavný styk som ale mala deň pred vracaním a hnačkami..Môžem byť tehotná? Prosím o odpoveď , vopred ďakujem

Podobné otázky

 • zvracanie a antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý deň, oddiaľovala som si menštruáciu a pokračovala hneď v užívaní druhého blistra, bez 7 dňovej pauzy. Na 4. deň nového blistra som mala styk, o 21:00 užila antikoncepciu, ale o dve hodiny som ju vyvrátila, nemala som pri sebe náhradný blister, tak som náhradnú tabletku užila až okolo 13:00 nasledujúceho dňa. Chcela by som sa spýtať, aké vysoké je riziko otehotnenia, či som chránená, alebo mám pred neželaným otehotnením použiť ešte pre istotu tabletku po..v príbalovom letáku k tabletkám Maitalon, ktoré užívam, som sa dočítala, že vynechanie tabletky v 3. týždni nie je rizikové a ja užívam tabletky už 4. týždeň, tak neviem... Tabletky som vždy brala pravidelne, max v rozmedzi jednej hodiny...ďakujem veľmi pekne za odpoveď

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  naozaj sa nedá spočítať, pri takomto užívání riziko zlyhania, ale po dvoch hodinách po užítí by mala byť už tableta za žalúdkom a je možné, že ste ju nevyvrátia.

 • zvracanie a antikoncepcia

  , Autor: Registrovaný používateľ

  Dobrý večer, chcem sa spytať.Beriem antikoncepciu, pravidelne.Vo štvrtok som mala styk ale mala som aj tabl.V piatok som zvracala a užila som ju ale aj vyvrátila.Potom som mala až v sobotu, tak ako treba.Neviem či tam môže byť nejaké riziko otehotnenie.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  závisí aj na dávkovaní antikoncepce, u normálne 0.3 etynilestradiolu by nemalo byť žiadne riziko, u nízkodávkovanej je riziko síce malé ale nedá sa na 100% vylúčiť.