• zvracanie a antikoncepcia

    Dobrý deň, oddiaľovala som si menštruáciu a pokračovala hneď v užívaní druhého blistra, bez 7 dňovej pauzy. Na 4. deň nového blistra som mala styk, o 21:00 užila antikoncepciu, ale o dve hodiny som ju vyvrátila, nemala som pri sebe náhradný blister, tak som náhradnú tabletku užila až okolo 13:00 nasledujúceho dňa. Chcela by som sa spýtať, aké vysoké je riziko otehotnenia, či som chránená, alebo mám pred neželaným otehotnením použiť ešte pre istotu tabletku po..v príbalovom letáku k tabletkám Maitalon, ktoré užívam, som sa dočítala, že vynechanie tabletky v 3. týždni nie je rizikové a ja užívam tabletky už 4. týždeň, tak neviem... Tabletky som vždy brala pravidelne, max v rozmedzi jednej hodiny...ďakujem veľmi pekne za odpoveď

    Dobrý deň,
    naozaj sa nedá spočítať, pri takomto užívání riziko zlyhania, ale po dvoch hodinách po užítí by mala byť už tableta za žalúdkom a je možné, že ste ju nevyvrátia.