• Priberanie

    Dobrý deň, som študentka ktorá sa zaujíma o zdravú stravu a cvičenie. V minulosti som súťažila v bikiny fitness a s tým súvisí aj súčasný problém. Už skoro rok nemám menštruáciu ( z dôvodu nízkeho %tuku na súťažiach) gynekologička mi pred 2 mesiacmi predpísala hormóny z názvom DUPHASTON a menštruácia sa mi obnovuje. Dobu užívania týchto hormónov striedame (10dni… potom pred cyklom 6dni a podobne- podľa toho za aký čas užívania tých hormónov sa menstruacia dostaví) môj problém je teda že akonáhle som začala užívať tieto hormóny moja váha stúpa. Predtym som mala 63 kg pri 3500 kcal dnes je to pri 2600 kcal denne 74 kg a stále to ide hore, nerozumiem tomu pretože čím viac cvicim tým viac ide váha hore. Možno by niekto povedal že to sú svaly ale dlhodobo cvicim a nie je možné pribrať toľkoto kg “svalov” za taky čas. Odkedy som začala prať tieto hormóny- DUPHASTON pribrala som viac ako 6 kg s stále to ide hore. Pred začatím som mala 68. No dôležité je aj podotknúť že mam menšiu chuť do jedla. Neviem či sa mi rapídne zmensil metabolizmus, ale potom nechápem prečo po pravidelnom cvičení ide váha hore. Budem rada ak by ste mi vysvetlili alebo upresnili tento môj problém, ďakujem.

    Dobrý deň,
    duphaston je gestagén a zadržuje vodu v tele, takže časť nabranej váhy by mohla byť voda. Nepíšete výšku, takže neviem aké máte BMI, okrem nízkej pôrodnej váhy môžu byť príčinou aj vyššie hladiny endorfínov, ktoré sa vylučujú pri námahe.