• Zmena HAK

    Dobrý deň.
    Prechádzam z náplaste Evra na Belaru kvôli spineniu počas užívania náplasti aj mávam stále bolesti počas menzesu + má trápi ochlpenie tak mi doktor navrhol ....v letáku sa píše ,že zmena pri ďalšom odstránení no ja som akurát v pauze a dok mi povedal ,že ju mám brať v 1 deň menzesu...dneska som začala špiniť kúsok už krv tak som si nasadila v 5.den pauzy keďže vždy mi pri náplasti chodil skoro ku koncu výmene.Tetaz ale neviem čo bolo správne ako ju nasadiť ? Máme sa pre zmenu chrániť ?a aky máte názor na ochlpenie a užívanie antikoncepcie ? Od puberty ma trápi ochlpenie a v 35 rokoch sa mi to zhoršilo som po 2 pôrodoch . Dok na štítnej ma odmietla vyšetriť keďže užívam antikoncepciu a navrhla mi tiež skúsiť zmenu na Belaru ak by nepomohlo mám vysadiť na 3 mesiace a prísť na odbery krvy no ja mám po 2 pôrode hrozne nepravidelný menzes a každých 18 dní preto sa bojím aj vysadiť .ďakujem

    Dobrý deň,
    je to v podstate jedno či to lieky začnete užívať medzi 1. a 7. dňom pauzy, účinnosť ostane zachovaná. Čo sa týka ochlpenia, antikoncepcia čiastočne tento problém rieši, lebo potláča aktivitu mužských pohlavných hormónov u ženy. Belara obsahuje chlormadinon, ktorý má pomerne vysokú aktivitu proti mužským hormónom a preto je aj v tejto indikácii vhodná.