Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského

Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
18,568 otázok

Na vaše otázky týkajúce sa pôrodníctva a gynekologických  problémov odpovedá  Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH., prednosta II. Gynekologicko-pôrodníckej kliniky LFUK a UNB , Fakultná nemocnica Ružinov, Bratislava.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Gynekologicko-pôrodnícka poradňa gynekológa Jozefa Záhumenského
 • Ochrana

  , Autor: Barbora11

  Dobrý deň,
  minulý mesiac som zabudla užiť prvú tabletku balenia a celý mesiac som sa doplnkovo chranila. Mala by som sa chrániť aj počas prvých 7 dni nového balenia, alebo som chránená od prvej tabletky?
  Dakujem za odpoved.

Podobné otázky

 • HAK a ATB

  , Autor: Moni.K

  Dobrý deň, užívam antikoncepciu Maitalon a zároveň aj antibiotiká Megamox Bid 1g. Ovplyvňujú tieto antibiotiká účinok HAK? Ak áno, budú ako doplnkova forma ochrany stačiť Pharmatex čapíky? Priateľ kondóm neznesie. Vďaka

 • Tabletky počas užívania HAK a ochrana

  , Autor: Janka749294

  Dobrý deň pán doktor. Chcem sa Vás opýtať, či má vplyv užívanie liekov ako je napr Ibalgin na účinok HAK? Včera som mala migrénu, tak som použila polovicu tabletky ibalginu. Bude to mat nejaký účinok na Hak a treba tým pádom použiť nejaku inu ochranu pri pohlavnom styku? A ešte jedna otázka: som chránená počas celých 28dni? Aj po dopouziti placebo tabletkách? Ďakujem Vám.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  jedna tableta ibalginu nemá vplyv na účinok antikoncepcie a ste spoľahlivo chránená.
  Len chcem poznamenať, že ak máte naozaj migrénu, tak je antikoncepcia kontraindikovaná, mali by ste sa poradiť so svojim lekárom.

 • Hnačka a hak

  , Autor: Moni.K

  Dobrý deň, užívam Maitalon vyše 2 rokov. Predvčerom som užila prvú tabletu z nového blistra a po takmer 5 hodinách som mala 1x vodnatú hnačku. Náhradnú tabletu som neužívala. Včera som mala pohl. styk, pričom sme sa nijako inak nechranili, ako tabletkami. V letáku sa píše pokiaľ dôjde k hnačke do 3-4 hodin, tak netreba užívať ďalšiu tabletu, ale mám teraz obavy, či sa tableta predsa len stihla vstrebať a som plne chránená. Niekde sa dokonca uvádza, že jednorazová hnačka nevadí ani do 3-4 hodin, že sú problémom až opakované hnačky. Ďakujem sa odpoveď.

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  myslím, že ste plne chránená, Maitalon obsahuje vyššie hladiny hormonov, takže aj keby sa táto tableta nevstrebala, malo by ochrana fungovať aj bez toho.

 • Ochrana

  , Autor: Janka-0

  Dobrý deň. Minulý cyklus som zabudla užiť tabletku (2.11). Následne som pokračovala v užívaní a 10.11 mi začala 7 dňová pauza. 17.11 som začala užívať nový blister a 19. 11 som mala prvý nechránený styk od zabudnutia tabletky. Som už plné chránená od prvej aktívnej tabletky z nového blistra?

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  nepíšete o akú antikoncepciu sa jedná, ale šanca na otehotnenie je veľmi malá vo Vašom prípade. Ideálny by však bolo počkať 7 dní od začiatku nového balenia.

 • Doplnková ochrana

  , Autor: Anonnym

  2.11 som asi zabudla užiť tabletku (žiadna tabletka mi však navyše v blistri neostala) následne 5.11 som mala najprv normálnu stolicu asi po 3 a pol hodine a následne po 8 hodinách od užitia antikoncepcie som mala redšiu stolicu a následne na druhý deň ráno pred užitím ďalšej tabletky tak isto stolicu ale už bola normálna..Včera som užila poslednú aktívnu tabletku. Chcem však spýtať či už od nového blistra budem normálne chránená. Keďže v nedeľu to bude týždeň od toho kedy ma "prehnalo" a už by to malo byť ok. Sex som nemala tento mesiac

  Odpovedá: Prof. MUDr. Jozef Záhumenský, Ph.D., MPH.

  Dobrý deň,
  tá slabá hnačka nie je riziková, ale vynechanie tabletky by mohlo byť, hoci nepíšte aký druh tabliet užívate. Divné je, že Vám tableta neostala, takže asi ste liek užila, potom ste plne chránená.