Vianoce s bruškom

Vianoce s bruškom
24.11.2016 v kategórii Tehotenstvo, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

Tehotná pri vianočnom stromčeku? V takom prípade vás čakajú mimoriadne sviatky. Lebo na budúci rok už bude vaše bábätko oslavovať s vami.

Prečítajte si viac o zvláštnej vianočnej nálade v tehotenstve, o tom ako prežiť Vianoce s bruškom bez stresu a ako aj v tieto dni vyzerať skvelo.

Prečo sú Vianoce v tehotenstve také osobité?

Prežívate vianočné sviatky rok čo rok viac-menej rovnako, so zvyčajnými rituálmi? Pre budúce mamičky to neplatí – tie totiž vedia, že v nadchádzajúcom roku bude všetko úplne inak. Tehotenstvo sa postará o to, že u väčšiny žien sa k radosti zo sviatkov primiešavajú i momenty vážneho zamyslenia sa. Náhle sa vynárajú myšlienky ako napríklad:
  • Toto sú posledné sviatky, kedy mám ešte šancu byť sama dieťaťom.
  • Nebudú o rok vianočné prípravy oveľa stresujúcejšie, keď už tu bude bábätko?
  • Na jednej strane túžim po tom, aby som už budúce Vianoce videla žiariace očká môjho dieťaťa, keď bude vidieť ozdobený stromček. Na strane druhej mám aj strach, aký bude náš život v trojici.
  • Aké by to asi bolo, keby prišlo bábätko na svet práve teraz a stráviť Vianoce v nemocnici?

Čo získava bábätko Vianocami?

Dieťa v maternici sa zúčastňuje života svojej mamy, cíti prostredie okolo seba, do ktorého sa má narodiť. Ak sa teda tešíte z darčekov alebo z nádhernej vianočnej atmosféry, dostávajú sa endorfíny hormóny šťastia aj ku bábätku. 

Okrem toho dieťatko v brušku počúva, ak sa s ním zhovárate. Rozprávajte mu o Vianociach, povedzte mu, ako veľmi sa už tešíte, keď budete tieto sviatky rodiny sláviť o rok všetci spolu. Spievajte mu vianočné koledy, alebo spolu počúvajte pekné vianočné CD. Budete určite vnímať, ako veľmi ste s bábätkom spojení.