Slivky prinášajú krásu: RECEPT a zaujímavosti, ktoré sa oplatí vedieť!

slivky, jeseň, ovocie, recepty
16.9.2017 v kategórii Infošky, autor Redakcia, foto: istockphoto.com

September je v plnom prúde, preto sa dosýta najedzte čerstvého ovocia. Potešíte svoje telo od hlavy až po päty.

Prečítajte si: Jesenný piknik: RECEPTY

Pôvod sliviek

Rovnako ako takmer všetky ovocné stromy, pôvodom sliviek sú oblasti Kaukazu a poznali ich už aj starí Egypťania, ktorí nimi dokonca plnili hrobky svojich mŕtvych. Sušenými slivkami nepohrdli karavány prechádzajúce cez neúrodné suché oblasti.

Čo obsahujú slivky?

Slivky sú plné železa, vitamínov A, E, skupiny B, C, ale najmä obsahujú vysoký podiel vlákniny.Rovnako ako čerstvé ovocie, plné vitamínov sú aj slivky sušené. Doprajte si ich denne. Okrem iného pomôžu vášmu tráveniu.

 slivky, koláč, zdravie, pleť, jeseň

Krásna vďaka slivkám?

Vyskúšajte slivkovú masku na tvár:

Máte záhradu plnú sliviek a ste zástankyne prírodnej kozmetiky? Šup so slivkami na tvár. Urobte si z nich masku.

Niekoľko sliviek zbavených kôstok rozmixujte, zmiešajte s niekoľkými kvapkami rakytníkového oleja, naneste na tvár a nechajte aspoň 20 minút pôsobiť. Nielenže sa vám pleť odmení rozžiarením a pekne sa napne, ale po lete slnkom namáhaná pokožka si vďaka rakytníkovému oleju dlhšie uchová opálenie. Jednoducho vaša tvár bude žiariť ako broskynka.

 Prečítajte si tiež: Keď deti maškrtia: Sladkosti versus sušené ovocie

Čo so slivkami?

Slivky však môžete aj sušiť, mraziť, urobiť z nich kompót či úžasný lekvár. V zime budete vzdychať blahom. Najlepší lekvár je bez pridania cukru, no variť treba dlho-predlho, tak ako to robievali naše staré mamy.

Slivkové gule, či rôzne slivkové koláče majú nezameniteľnú chuť. V kombinácii so škoricou si doprajete maximálny pôžitok.

TIP pre vás na skvelý slivkový koláč, vhodný aj pre kuchárky začiatočníčky, či pre tie z vás, ktoré majú rešpekt pred kysnutým cestom.

Medový kysnutý koláč

Jeho lahodná chuť vás dostane! Ako skvelý bonus naviac je fakt, že nepoužijete okrem medu ani štipku cukru.

slivky, koláč, kysnutý koláč, med

Mohlo by vás zaujímať: ČO všetko dokážu malé deti a my o tom nevieme? 7 TIPOV, ako z detí vychovať správnych tínedžerov

Slivky a zdravie

Slivky boli považované za zdravé ovocie od nepamäti. Už starí Egypťania poznali ich účinky. Okrem toho, že sú veľmi chutné a zdravé, patria v našich končinách medzi najbežnejšie ovocie. Toto by sme mali využiť a najesť sa ich dosýta.

Okrem vitamínov C, A, E a vitamínov skupiny B, sú plné vlákniny. Fungujú ako prvá pomoc pri poruchách trávenia a pri zápche.

TIP pre vás

Večer namočte slivky do vlažnej vody a nechajte ich vylúhovať cez noc. Ráno šťavu vypite a zmäknuté slivky zjedzte. Tento recept vám istotne rozhýbe lenivé črevá.

Môže vás tiež zaujať:

Zdravá desiata: recepty

7 tipov na chutný olovrant

Čo ste nevedeli o TOP jesennom ovocí?