Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dvihanie na dlane

    , Autor: Mimimi

    Dobry den p. doktorka, chcela by som sa prosim Vas spytat, ci je este v poriadku ak sa moja 7 mesacna dcerka este nedviha na dlane ked je na brusku. Pretaca sa z bruska na chrbat aj opacne, aj pekne pasie konicky ale teda zatial este len na predlaktiach sa drzi.. obcas ma taku tendenciu sa trocha aj nadvihnut vyssie ale len malinko a chvilku.. resp. ako ju mam motivovat aby sa zacala dvihat aj na tie dlane.. dakujem pekne

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nijako ju netreba motivovať, behom niekoľkých týždňov to začne robiť sama. Nechajte jej voľný priebeh pre ďalší vývin. V jej veku je takéto opieranie sa ešte o predlaktie normálne.