Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 8 mesačné babätko

    , Autor: ivka-671

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či je v poriadku keď môj 8 mesačný synček sa nevie sat do 2 vzpriamenia na vystreté ruky, od 4 mesiaca sa otáča z bruška na chrbtik,od piateho opačne,plazí sa rotuje dookola za hračkami , dava sa do sikmeho sedu ale pedlaktie ma na podložke,co sa tyka jemnej motoriky problém nieje,vydrží dlho pri hre,dokáže posuvať krúžky na hlavolame,pretáca strany na knihach od 5 mesiaca ,bucha hrackami o seba a o ine predmety,zacina chytat spinky, jediny problém je že nevie ist na vystrete ruky,davam ho aj cez stehno vtedy sa dáva na 4,len sám to nevie ,chcem sa opýtat ci je to normalne ,dakujem krasne za odpoved :)

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pravdepodobne má slabšíhorný pletenec. Iste y bolo vhodné vyšetreie u rehabilitačného lekára a následná rehabilitácia. Ale iste sa to postupne naučí aj sám.