Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • problém

    , Autor:

    Dobrý deň

    Mám 3,5mesačného chlapčeka po narodení mu našli zakrvácanie v hlavičke konkretne v oboch predných častiach BK pretrvávajú skupinky cističiek vpravo 13x8mm a v lavo 12x10mm šírka 3K je 7mm, IV komora bez patologického obsahu. doteraz nam neurologicka predpísala nootropil ale ten vraj nezaberá preto máme teraz chodit na inekcie cerebrosin chcem sa opýtať inekcie majú podporiť aktivitu malého . zvýšená aktivita má teda pomocť mozgu aby sa zakrvácanie vstrebalo? je teda doležite neustále cvičenie s malým? ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Správne a primerané cvičenie je veľmi dôležité v takomto prípade, dá sa povedať, že najdôležitejšie!!!!!
    Cerebrolysin má zlepšiť metabolizmus v mozgu, obohacuje bunky o niektoré látky a má zlepšiť psychomotorický vývin dieťatka.