Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vozik na tlacenie pre dieta

    , Autor: sommama

    Dobry den, obraciam sa na Vas opät s prosbou o pomoc. Syn mal nedavno jeden rok, obchadza nabytok, zatial bez opory nestoji. Babka mu kupila k narodeninam taky ten vozik na chodenie, ktory pred sebou tlaci a akoze mu to pomaha v chodzi. Ja tymto veciam neverim a poziadala som svoju mamu nech to v obchode vymeni za nieco ine, no ona ze nie, ze mu to pomoze, ze nebude vzdy len chodit okolo nabytku, ze nech chodi aj dopredu a tak. Viem ze klasicke chodanky v tvare pavuka su skodlive, ale su take skodlive aj tieto voziky na tlacenie? Mam trvat na svojom a dar odmietat alebo ho prijat? A ak ho znova odmietnem, mozete mi napisat nejake argumenty proti nakolko ja ako laik sa neviem branit voci takymto utokom starsich generacii.

    Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Taký vozík na podporu chodenie nie je problém, nie je to chodítko, dieťatko to len drží, aby získalo rovnováhu. Je to ako starí ľudia, keď nie sú dostatočne stabilní a majú podobný vozík. problém je, že niekedy dieťaťu ten vozík akoby uteká, nestíha za ním bežkať a môže spadnúť. preto je potrebné byť opatrný a sledovať dieťa pri tlačení vozíka, byť stále na blízku, keby sa vozítko rozbehlo a dieťa za ním akoby nestíha.