Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Strava

    , Autor:

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem sa Vás opýtať na moju 8 ročnú dcéru. Problém mám v tom že keď je so mnou naozaj jej nedovolím veľa jesť len toľko koľko má. Ale stále mi priberá. Chodí aj normalne na záchod a už som z toho zúfalá. Štyri roky mi chodí na tanečnú, ktorú zboznuje. Ale teraz má inú učiteľku a bojím sa že kvôli nej a váhe mi skončí. Čo mám ešte urobiť? Moc Vám ďakujem. Lulu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto obdobie je pre deti obdobím zaokrúhľovania, takmer všetky sú tučnejšie ako bývali. O jeden - dva roky začne rastový špurt, vytiahne sa, nepriberie, takže nebude tučná.
    Nenapísalai ste mi , koľkodieťa meria a váži, takže preto odpoveď úplne teoretická.
    Vo všeobecnosti platí nedávať deťom sladké nápoje a nemajú medzi porciami zobkať sladkosti.