Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Lutostiva dcera

    , Autor: monikaa

    Dobry den,chcem sa opytat na moju dceru . Ma 11 rokov. Dost casto sa stava, ze ked ide spat ku babke kde sama chce ist pride vecer a dcera mi vola s placom ze chce ist domov ze jej je strasne smutno. Aj teraz si s babkou vymysleli vylet do Tatier na par dni. Cely tyzden si chystala veci s babkou/moja mama/spolu si pobalili do kufra ,poobede som ju zaviezla k nasim rano mali cestovat, a vecer o 21h telefon zo strasnym placom ze ona uz nechce ist ze jej je stasne smutno a 40 min.sme jej s mamou vysvetlovali ze to ona vymyslela. Uz som s toho zufala. A ked mi zazvoni telefon ut trpnem co je zase. S babkou ma pekny vztah. Mame este 2rocnu dceru.Minuly rok isla do tabora kde vsetkych poznala a prisiel vecer a boli lutostive place ze jej je smutno a to trvalo cely tyzden vecer co vecer. Aj v skolke plakavala, dokonca aj v 1.rocnikuZS. keby bola rozmaznana tak viem preco to robi ale prave naopak, inak s nou nemame ziadny problem uci sa na jednotky. Prosim vas poradte mi co s tymto robit uz fak neviem, ked nezebera ani podobrom ani po zlom. Dakujem moc za odpoved. Monika Adamikova

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po zlom by to ani nebolo dobré riešiť, iste to tak nerobíte. Opýtajte sa mamy, či aj vy alebo váš súrodenec ste neboli niekto takýto. Je to povahová črta, nemyslím si, že niečo chorobné. V každom prípade sa jedného dňa musí odpútať a bude musieť aj bez toho, aby si to sama vymyslela ostať bez vás. Neviem širšie súvislosti rodiny, napríklad či aj keď ostáva niekde s otcom, tak je takáto ľútostivá za vami. Bolo by už v tomto veku vhodné poradiť sa o tejto jej povahovej črte s detským psychológom.