Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Krv v stolici 4rocneho

    , Autor:

    Dobry den pani doktorka, chcela by som poprosit o radu. 4rocny syn je velky nejedak, ma len par oblubenych jedal a nie velmi zdravych (kuraci rezen s ryzou a kompotom, parky, palacinky a samozrejme cokoladu). Ovocie zje, ale zeleninu donho nedostanem:( V poslednom case ma krv v stolici, spominali sme to pediatroci, ale vraj ma normalne jest a stolica bude ok. Kaka pravidelne kazdy den/kazdy druhy, ale casto su to take tvrde bobky. Najprv som si myslela, ze krv je kvoli tvrdej stolici, ale dnes mal polku bobky a polku normalnu makku a jasnocervena krv bola medzi nimi a teda jej bolo dost... pred 3dnami som mu davala cierne uhlie, lebo sa stazoval na bolest bruska -mal krce a tvrde brucho (konzultovali sme to s lekarom). Bolest po tom jednom dni zmizla, ale ta stolica ma vyplasila. Nemoze ist o nieco vaznejsie? Ake vysetrenia by sme mali absolvovat, aby sme nic nezanedbali? Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite nie je normálne, abymalo dieťa krv v stolici. Treba vyšetriť, či nemá ranku na ritke, to je najpravdepdobnejší zdroj krvácania a treba to rieši Preto s týmto problémom treba navštíviť vášho lekára. Iste, že napravdepdobnejšie to má z tvrdej stolice, ale netreba to nechať tak, ale riešiť, teda tvrdústolicu