Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nádcha 2

    , Autor: katica

    Dobry večer, nehnevajte sa že Vám zase píšem, ale chcela by som nadviazať na predchádzajúcu otazku nádcha vírusová alebo bakterialna.Chcela by som sa opýtať či je možné klinicky,podľa príznakov,alebo podľa dĺžky trvania nádchy rozlíšiť vírusovú nádchu od bakteriálnej.Ďakujem pekne.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ni nie je to možné. Nikedy aj nález baktérie vo výter vôbec nie je dôkazom bakteriálnej nádchy, pretože baktérie na našom tele aj v ňom žijú a len výnimočne spôsobujú ochoenie. presne tak je to aj s nádchou, je vo včšine prípadov spôsobená vírusmi.