Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • náušnice

    Dobrý deň,
    moja dcéra má 5 rokov, a nosí náušnice z bieleho zlata asi 3 roky. Nikdy jej nič nerobili, ale včera som si všimla, že jej z ušiek vyteká niečo žlté, neviem čo to je, hnis? Usychá to a bolí ju to. Tak teraz neviem, čo s tým, ako to ošetriť? Mám na čas dať dole náušnice?
    A ešte sa chcem spýtať, mám aj 2 mesačnú dcéru, kedy jej mám dať náušnice? Je lepšie ušká nechať u lekárky prepichnúť ihlou (to sa mi zdá drastické), alebo ich môžem dať aj nastreliť?
    Ďakujem za váš čas!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Osobne nastrelovaie nausnic odporucam az okolo roka, v utlom veku skor prepichovanie.
    Starsia dcerka ma miesto vpichu zapalene. Moze to suvisiet napriklad s tym, ze teraz v lete chodite do bazenov. Ak nausnice vyberiete, usko velmi rychlo zarastie, Skuste vymenit nausnice za strieborne/ ale nazaj strieborne, nie len farbou/ a osetrujte uska dezinfikovanim liehom a aplikaciou antibiotickej maste, idealne ophtalmoframykoin. Niektore deti cudzi material v tele neznesu a ak sa situacia behom par tyzdnov neupravi, nemoze nausnice nosit.