Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • potreba neurologa?

    , Autor: kvarrelka

    Dobry vecer prajem, chcela som sa spytat, mam 8-mesacneho syna, vsetko po narodeni bolo v poriadku, ale posledne 3 mesiace je velmi zivy a narocny. Chapem ze objavuje svet, aj sa mu cely den s partnerom venujeme, no casto nevladzeme, pri jedle teraz v teple ma len plienku ktoru si trha a dava do pusy, prebalovanie trva aj cez polhodiny co nam stale uteka (stvornozkuje) po posteli, ked ho dojcim a nieco zasuchoce alebo niekto nieco povie tak hned prestane, odtahuje sa mi rukami aj nohami ked ho chcem uspat, vo vani ked sa kupe tak sa stavia a nechce len tak necinne tam byt, pritom sa mu prihovarm a ma tam aj hracky a k tomu separacna uzkost a kratke spanky. Snazim sa ho davat po 2-3 hodinach spat, prikrmujem podla papierov od lekarky, cely den ma dost pohybu, stvornozkuje po celom dome a aj tak mi nezaspi hned a v postielke alebo karicke vydrzi do 10 minut, potom place, sam sa nezahra. Viem ze sme niekde spravili chybu. Len chcela by som vediet Vas nazor ci mame vyhladat odbornu pomoc alebo je to len take narocne dieta. Beriem aj vyzivove doplnky Femibion 3. Dakujem pekne. Dominika.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Femibion s tým nebude mať nič spoločné.
    Je to náročné dieťa, nemyslím, že ste spravili chybu, iba ak naozaj stále s ním niečo robíte, má nejaký program, čo teraz vidím už u kojencov krúžky a rôzne cvičenia. Podľa mňa to vôbec nie je potrebné, dieťa sa má nechať chvíľu aj samé, aby sa len pozeralo, objavovalo svet zahralo sa. Musí však byť na bezpečnom miese, za ktoré ja považujem ohrádku. Len v jeho veku už si nie som istá, že by si na ňu zvykol, ale určite by som to skúsila, vie sa tam stavať, vie tam liezť riešiť hračky, vyhadzovať odtiaľ niečo. Niekedy môže dieťatko aj chvíľu plakať, alebo sa jedovať, ke´d vidí, že ste nablízku, vie že je všetko v poriadku. Skúste to. Neurológa nateraz ako riešenie tejto situácie nevidím.