Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Malý zadržia moč

    , Autor: Peta924

    Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu ako motivovať malého na záchod. skúšam všetko možné,nechať ho bez plienky,alebo len v šortkách a nič. Keď nemá plienku tak drží dovtedy kým mu ju nedám resp. si ju sám príde vypýtať. Keď sa mu snažím vysvetliť,že môže cikať do trávy na dvore nechce a aj dnu keď ho posádok na nočník alebo skúšam na záchod tak plače a nechce tam byť. Už neviem ako ho motivovať a o chvíľku ide do škôlky. Ďakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa ešte nie je zrelé na odplienkovanie. Nerobte to, lebo prestane aj kakať a budete mať ďalší problém na krku. Ani furt nehovorte s každým o odplienkovaní. Len v chvíľach intimity, keď ste sama s dieťaťom mu povedzte, aký je veľký chlapček a veľký predsa nenosia plienky a podobne. Určitemu odplienkovanie nespájajte so škôlkou.