Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vysetrenie

    , Autor: Janulla82

    Dobrý deň , potrebovala by som sa poradiť.Mam 6,5 ročnú dcérku.Trapime sa už dlhšiu dobu s jedením.Myslela som čím bude staršia tak sa jedenie rozbehne a len skôr naopak Jej jedálniček sa zužuje, zje čím ďalej menej .Ak nad ňou nestojím tak zje strašné málo .Okrem iného je neposedna, stále sa mrvi, neobsedí sedieť na stoličke .Všetko iné ju zaujíma len nie jedenie .
    Chcela by som ju dať vyšetriť na parazity - hlisty mrle a ak sa dá zo stolice aj na helikobaktera. Myslíte že by som tým to niečo vyriešila?Som z jej jedenia už zúfalá,
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja postupjem tak, že ak majú rodičia s dieťatkom takéto problémy, je potrebné podrobne problém rozobrať : anamnéza a potom naplánovať určité vyšetrenia, samozrejme začíname od jednoduchších k zložitejším a aj podľa toho aké ťažkosti dieťatko má, či žijete v meste alebo na dedine, či máte domáce zvieratká atd.......
    Takže všetko sa dá ak to treba, základ je v správnom vyšetrení u detského lekára