Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Tri otázky

    , Autor: Nyumichelle

    Dobrý deň.

    Chcela by som sa Vás spýtať 3 veci:
    1.) Odkedy môžem urobiť malému krupicu z kravského mlieka, lebo tá z Beby mu nechutí.
    2.) Môžem zobrať ročného synčeka na plávanie normále na kúpalisko? Do detského bazéna, samozrejme. Lebo už pol roka čakáme na baby plávanie a stále sme v poradí. Už ani neverím, že sa tam dostaneme.
    3.) Už asi mesiac má suché a červené líčka. Myslela som, že je to zo sliniek, lebo strašne slintal, ale začalo sa mu to vyhadzovať aj na ramienku. Dávam mu na to kalciovú mať a je to lepšie, ale nemizne to. A neškrabe sa, tak ho to asi nesvrbí. Mám ísť s ním na kožné alebo skúsiť inú mastičku?

    Veľmi pekne Vám ďakujem za všetky odpovede a želám krásny večer.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    1. od druhého roka veku
    2. ani nie je potrebné sa tam dostať!!!!! Ideálne mu napustiť doma vaňu a hrať sa s ním vo veľkej vani. Do roka na kúpalisko iste nie! Po roku je to stále riziko, že tam niečo chytí ale už sa dá....len nie do termálneho.
    3.Kúpte ho čistou vodou a po kúpeli natrite ideálne 1% kyselinou miečnou,/ to by vám mala vedieť napísať vaša lekárka / ostatne tej by ste ho mali aj ukázať s tou suchou kožou, so všetkým na koži netreba hne´d utekať ku kožnému lekárovi, každý lekár má skúšku z kožnej medicíny!!!!/ alebo ho po kúpeli prípadne aj ráno natrite modrou indulonou alebo excipial lipolotion z lekárne.