Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Kravské mlieko ?

    , Autor: Steluska

    Dobrý deň mám 8 mesačnú dcérku ktorá vôbec nechce piť umelé mlieko už som Humenská asi 10 teraz sme na Nutrilon ár ...vipije možno 60 tri krát za deň dakedy ani nie ..v noci sa budí pije trošku lepšie ale dneska som jej dala kravské v krabičke a vipila skoro 120 .čo si o Tom mislite ...a keď bola malá dr.hovoeila že má reflux takmpeeyo sa bojím ale už nemá žiadne priznaki skbor by som povedala že jej ten reflux odstúpil už ..a koľko by mala vipit keď má osem mesiacov viem že určite viac než 60 ale neviem čo mám robiť nedá sa ..ona nechce

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite by som jej nedávala krabicové mlieko z bežnej siete obchodov ani trvanlivé ani čerstvé!!!!!! 60 ml niekoľkokrát denne je úplne v poriadku. Ak má dieťa kvalitnú stravu, týždenne denne mäso cca 30 gramov, ovocie, zeleninu, mliečnu obilninovú kašu, po deviatom mesiaci môže aj jogurt, od ôsmeho mesiaca dvakrát týždenne žĺtok, tak mlieka viac nepotrebuje a už vôbec nie krabicové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!