Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Veľkosť penisu.

    , Autor: Jaja7

    Dobrý deň pani doktorka,
    mám takú chúlostivú otázku. Týka sa veľkosti penisu náčho 11-ročného syna. Čitala som rôzne články a všade sa píše, že v tomto veku by mala byť veľkosť v stoporenom stave cca 6-11 cm. Resp., že veľkosť do poberty je cca 5-6 cm. Pýtala som sa syna, ako často máva erekciu a naznačil mi tak maximálne raz do týždňa. Veľkosť v pokoji je možno 3 cm, pri erekcii to nie je o moc viac. Mám trochu obavy. Začína sa ma na to pýtať. Samozrejme som ho upokojila, že je to v poriadku. Je to naozaj v poriadku, takýto minipipík? Viete mi poradiť? Vopred moc ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Veľkosť penisu je individuálne záleží aj na tom, či chlapček nie je obezný, vtedy býva penis akoby zanorený v tuku.
    V každom prípade pri preventívnej prehliadke kontroluje detský lekár aj genitál a ak by niečo nebolo v poriadku, iste to bude riešiť.