Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prerezavanie zúbkov

    , Autor: franulka

    Dobrý deň. Dcérka má 5 a pol mesiaca a mam pocit, že jej idú zúbky. Cez deň veľmi nechce spať, má dní kedy si pospi v pohode, no sú aj také kedy spi za celý deň max hodinku, hodinku a pol. No už asi 3 noc poriadne nespíme, stále sa budí, má veľmi slabý spánok, kope nožičkami a mrnčí. Dávame jej gél na dasienka, no nie vždy pomôže. Čo by som jej mohla dať, aby sa jej uľavilo? Môže jej podať kvapky fenistil ci radšej nejaký panadol alebo nurofen? Horúčky zatiaľ nemá, stále sa to pohybuje okolo 37 stupňov.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak je zdravá, určite jej netreba dávať nič! Dokonca nedporúčam ani rôzne gely, pretože môžu vyvolať u dieťaťa lergiu.
    Toto obdobie je určite pechodné, dokonca nie vždy súvisí s prerezávaním zúbkov.
    Ak to trvá dlho je vhodné navštíviť lekára, aby zistil, či dieťatko predsa nemá nejaký zdravotný problém. Určite by som naslepo nedáala žiadne lieky. !!