Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ...iba 3 zúbky...

    Dobrý deň pani doktorka,chcela by som sa opýtať- moja 12,5 mesačná dcérka má zatiaľ iba 3 zúbky.Je to v poriadku?
    Teraz asi posledné 3 týždne zas veľmi sliní,je nekľudná,asi má aj bolesti- čo rozpoznávam tak,že si zvykne búchať hlavičku o stenu,dvere....
    Pýtam sa preto,pretože sestrin syn má 8 mesiacov a 9 zúbkov.
    ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prerezávanie zúbkov je individuálne a často býva spojené s nekľudom a slinením dieťaťa, niekedy aj prvým ochorením. Je to normáln. U každého dieťatka prebieha inak, nie je dobré deti porovnávať.