Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,933 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Vzdorovite dieta

  , Autor: 2525

  Dobry den, mam syna (3 aj 3 mesiace) , ktory od 2 rokov je trucovity, tvrdohlavy, nechce sa obliekat, proste nechce robit co musi ale uz to trva dlho a zacal vrieskat ked nieco nechce. Uz sa hnevaju aj susedovci ze vrieska stale ale sa mu to neda vysvetlit. Ked kupat reve, ked obliekat reve, umyt zuby reve. Uz som z toho zufala.a v skolke je vsetko v poriadku aj na priek tomu ze este nerozprava.nie su nejake hoemeopatika alebo nieco aby bol kludnejsi. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Homeopatiká nepredpokladám. S dieťaťom treba pracovať a hlavne vedieť, že v tomto veku je takýto negativismus normálny, treba k nemu len správne pristupovať. Nebyť nervózny, nenútiť ho do vecí, ktoré nie sú podstatné ale na podstatných veciach / umývanie zubov / trvať aj napriek revaniu. Je to jeho povaha - v škôlke sa prispôsobí ale doma terorizuje. Ak je to neúnosné, je na mieste vyhľadať pomoc detského psychológa.

Podobné otázky

 • Mlieko

  , Autor: odbornik2

  moja 3 r. dcera ma mlieko nadovsetko rada, normalnu stravu do nej musim tlacit, mliecko by vypila aj 4x denne plnu flasu. Je to aj velke dievcatko, neviem, ci jej to mlieko zadrhnut ( obmedzit napr. na 250 ml denne )-alebo kolko a viac trvat na poriadnom stravpvani? Lebo ona si z jedal len tak zdvorilostne zobne a nanutte 3 rocne vzdorovite dieta...moze z neho priberat a rast, ked ho pije asi 700 ml denne? Rastie doslova ako z vody a uz som pocula nazory, ze deti takto rastu, co prilis lubia mlieko...?

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Deti v tomto veku pijú veľa a radi mlieko často aj preto, že sú veľmi aktívne, v pohybe a sú unavené, takže najjednoduchšie je vypiť mlieko. Nie je to správne. jej stačí 500 ml mlieka denne, a to už aj to, ktoré je v jogurte alebo kaši. Musíte zmeniť režim jedenia, hlavne jej dávajte jesť vtedy, keď nie je unavená, teda na raňajky po prebudení a radšej ju na obedný spánok uložte skôr a obed nech dostane až po ňom.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: