Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hrcka u 6 mesacneho dietata

    , Autor: klausik

    Dobry den pani doktorka.

    Chcela by som sa Vas opytat na nazor. Mam dve 6 mesacne dvojcata, chlapcov po umelom oplodneni. Narodili sa v 37 tyzdni+3 dni, spontane, bez epiduralnej anestezie. Tehotenstvo bolo rizikove vzhladom na vek (38 rok.) a pred dvoma rokmi po operacii krcka maternice, ale bezproblemove. U toho (prvorodeneho) som objavila dve hrcky velkosti ceresnovej kostky, jednu na lavom lici v oblasti sanky a druhu na krku vzadu tiez na lavej strane, obe hlbsie pod kozou. Ked ich hmatam dieta nereaguje bolestivo. Dietatko mi prospieva aj vo vahe aj v raste. Ako mam dalej postupovat? Je potrebne nastivit nejakeho odbornika? A co by to pravdepodobne mohlo byt?
    Velmi pekne dakujem za odpoved.

    S pozdravom Andrea T.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to rekcia na akékoľek antigény v okolí, kedy dieťa reaguje tvorbou protilátok. Môže to byť nádcha, zápal uška, ale aj mliečna chrasta vo vlasatej časti hlavy. Sledujte uzlinky, lebo pravdepodobne to uzlinky sú a pri zväčšení sa poraďte s vašou lekárkou.