Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,692 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Stále má teplotu

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň pani doktorka! Píšem Vám, lebo som už zúfalá. Môj synček (31.3. bude mať rok) je od 7.2. stále chorý. Najprv užíval Augmentin 7 dní, potom bol asi týždeň zdravý, bez teplôt a po týždni začal mať zase soplíky, máme aj 3-ročnú dcérku a podávali si to stále dookola, aj ona ochorela. Potom po ďalšom týždni dostal vysoké teploty, tentokrát užíval Zinnat 8 dní. Mal robené odbery: KO, Biochémia, Imunoglobulíny, výtery...všetko mal v norme okrem hodnoty IgA, ktorú mal zníženú. Keď už si doktorka nevedela rady, predpísala mu Medrol, pretože aj po dobratí 2 druhov antibiotík stále "pískal" a mal teploty. Dnes sme boli na kontrole, pri užívaní Medrolu počas 3 dní bol bez teploty, dnes sme ho vysadili a už večer mal zase 38 po odčítaní. Ja som už z toho zúfalá, doktorka povedala, že si nemáme všímať teplotu, ale ako sa dá nevšímať si, ked je horúci? ŽIadne iné príznaky nemá, len teplotu. Sme objednaní na alergológiu aj na odbery ale až cca o mesiac, ale ja by som chcela aj názor niekoho iného: Od čoho môže mať stále teploty? vyššie ako 38 nemá ani nemal po dobratí ATB, ale prečo ich má? Prosím o skorú odpoveď. veľmi pekne ďakujem vopred.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ja ale odpoveď neviem. Faaktom je, že teraz mám v ambulancii niekoľkoprípadov podobných ochorení síce nie s veľmi vysokými, ale dlhotrvajúcimi teplotami. Ak tam nie je nič iné / zvracanie, bolesti hlavy a podobne/ je potrebné postupovať opatrne, ak sú zápalové testy vysoké podávame antibiotika,ale inak nie, sú to všetko virózy. Dlhotrvajúce teploty nikoho nenechávajú kľudným, preto je potrebné navštíviť aj opakovane lekára.

Podobné otázky

 • ovčie kiahne

  , Autor: odbornik2

  Dobrý deň pani doktorka,
  chcela by som sa spýtať nato, žo moja mladšia 2,5 ročná dcérka dostala ovčie kiahne. Chcela by som vedieť po kľkých dňoch asi sa zlepší jej stav. Myslím kedy prestane teplota a svrbenie. Kiahne má od nedele, dnes je streda a ešte stále má teplotu a stále sa ,, ošíva,, a škriabe, lebo jej nedokážem vysvetliť aby to nerobila. Môžem jej dať prípadne kvapky Fenistil? ďakujem mima

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Kvapky fenitsil sú vhodné, vysýpať sa bude do šiestich dní od začiatku prvej vyrážky a potom sa to bude ešte týždeň sušiť. Prajem veľa trpezlivosti, kým sa zahojíte. Teplota skončí zväčša pri skončení vysieania. Svrbí to do zaschnutia vyrážky.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: