Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kašeľ pri obštrukčnej bronchitíde

    Dobry den, mame 3,5 mesačnú dcérku, pred troma týždňami dostala nádchu, odsávali sme a vyplachovali noštek libenarom, ale nepomohlo, začala kašľať tak lekárka nariadila hedelix. Nepomohlo, začala pískať, dostali sme antibiotiká, nepomohlo a skončili sme v nemocnici, kde atb vysadili a zahájili symptomatickú a bronchodilatačnú liečbu. Po 6 dňoch nás prepustili, ze stav je zlepšený, aj keď mne sa stále nepáči. Stále kašle, aj keď už vlhko, no viac ma trápi, že stále občas počuť piskoty a chrapoty a tazsie dychanie. Je toto normalne doznievanie choroby? Ak áno, ako dlho by este malo trvať? Berieme este spiropent a mucosolvan. Zaujimalo by ma este, ci je tato diagnoza bezna u takeho maleho a plne kojeneho dietatka a ci ma tendenciu sa opakovat.
    Velmi pekne vopred dakujem za odpoved a za vas cas.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nedá sa povedať, že je to bežná diagnóza. predpokladám, že sú to vírusové infekcie, tothot roku v týchto zimných mesiacoch je naozaj veľa detí chorých. Záleží tiež na tom, či si dieťatko prinieslo na svet geneticky dané sklony k ochoreniam dýchacích ciest. to že kojíte je základný predpoklad toho, že akákoľvek infekcia či ochorenie bude prebiehať priaznivejšie.
    Ochorenie môže doznievať jeden až dva táždne, iste budete sledovaní u vašej pani doktorky.