Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zadrziavanie stolice

    Dobry den.mam 2 rocnu dceru tamarku a mame veeeeelky problem s kakanim.kaka raz za 5-6 dni z toh 3 dni zadrziava.mavala dost tuhe stolice takze ju to bolelo.Vyskusala som uz vselico slivkovy kompot,susene slivky,probiotika,lanovyolejcek a semienka,ovs.vlocky uz davam asi vsade,sirup Dufanlak.ked na nu pride tlacenie tak drzi a drzi.skusala som aj cipky ale tie vytlaci cele von.davame masticku ale to je strasny boj a plac.Je to strasne psycho.placeme obidve.poradte co robkat.DAKUJEM.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Postupovať dôsledne, trpezlivo adlhodobo. Mal by ju vyšetriť lekár, či nemá trhlinku v okolí ritky a ja by som okrem vhodnej stravy, probiotík ordinovala duphalac v primeranej dávke a hlavne dlhodobo s postupným vysadzovaní. Liečba je dlhdobá a čím skôr sa s ňou začne, tým skôr sa problém aj vyrieši.