Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vojtovka

    chcela by som sa opytat na vojtovu metodu.nas maly sa naroil cisarskym rezom koli tomu ze bol otoceny nozickami dole.po porode nam odporucili preventivne cvicit vojtovu metodu,ale nas maly je uplne zdravy.moze mat vojtovka nejaky nepriaznivy vplyv na zdrave dieta a je prenho vobec vhodna?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že Vojtova metóda / veľmi dobrá, ktorá pomohla ba zachránila tisíce detí/ je vhdoná pre deti, ktoré ju potrebujú a rozhodne o tom neurolog spolu s rehabilitačným lekárom. Určite to nie je metóda na prevenciu / neviem čoho?/ u zdravých detí.