Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • preležaná hlavička

    Dobrý večer. Cvičíme s našou dcérkou Vojtovou metódou, kvoli predilekcii. Otáča hlavičku len na ľavú stranu. Má ju veľmi preležanú. Chcem sa opýtať nadobudne hlava časom normálny vzhľad alebo ostane už tak, ako to je? Je predčasne narodená v 29 t. t. Dá sa jej Vojtovou metódou pomôcť? Okrem iného tam má napísané aj diagnózy CKP, CTP, prematuritas, torticolis 1. dx. Čo to znamená? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Tie diagnózy súvisia s predčasným príchodom na svet, jedná sa o centrálnu tonusovú poruchu, skrátenie kývača hlavy vpravo. Preto aj cvičíte Vojtovu metodu, čo je veľmi správne. Vojtova metóda je pre tito diagnózy veľkým prínosom a buďte rada, že ju u nás má kto cvičiť a naučiť to aj mamičky. Hlavička sa rastom určite upraví.