Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nepokoj pri refluxe

    Dobrý deň pani doktorka, máme 4 mesačného synčeka, ktorý od narodenia trpí návratom mliečka do úst, grckaním a nepokojom. Je plne dojčený, PV-3,83kg, súčasná váha je cca 7,4kg. Viem, že priberá možno až veľa, prospieva, je veľmi živý, šikovný - obracia sa na bruško už od 3,5mesiaca. Keďže sa mu po kŕmení a riadnom poodgŕganí vracia natrávené mliečko i po dvoch hodinách do úst, alebo grcká, snažíme sa mu maximálne pomôcť či už zdvihnutím postieľky do šikmej polohy, spánkom na brušku - kedy nechrčí, nosením na rukách, dôkladným uspávaním, aj cez den ak chcem aby mal dlhší spánik ako 30 min, tak spinká na mne a keď ho trápi tlak, ukolíšem ho. Čo nás najviac trápi je, že ho v spánku neustále ruší vracanie potravy, často je akoby zahlienený - chrčivo dýcha, v noci mám pocit, že keď ho trápi tlak z bruška a plače, akoby mal i zastrené hlasívky. Kojím ho 8-9krát, z toho cca 3x v noci. V tomto čísle časopisu som našla opisy ľahkého i ťažšieho GER, ale neviem, čo by sme mohli urobiť na pomoc našemu chlapčekovi, či nie sú nejaké homeopatiká, čo pomôže a kedy sa to upraví? Môže to spôsobovať moje mlieko? Naša doktorka nám predpísala Nutriton - čo mu dávam max 2xdenne - pred desiatovým a odpoludňajším krmením, nie viac, lebo potom máme problém s kakaním a bolesťami bruška- s vetrami. I v tehotenstve i v súčasnosti máva Dominko časté čkanie, ale ten deň, keď sa mu čká - negrcká... Je to zvláštne, prosím poraďte. Ďakujem vopred za Váš čas. Zuzana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nenechávajte ho spinkať na brušku, to len tak na okraj.
    Pri príznakoch, ktoré popisujete by som dieťa odoslala na vyšetrenie do gastroenterologickej poradne.