Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vojtova metóda

    Dobrý deň pani doktorka, prosím vás chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s vojt.met.-či pomáha alebo nie? Ja mám 4a pol mesačného chlapčeka a naša pediatrička nás poslala na rehabilitáciu lebo malý ked je na brušku tak dostatočne nedvíha hlavičku ale skôr zadoček. Tak sme s ním začali cvičiť-prosím vás cvičením sa to upraví alebo sa mám v budúcnosti niečoho obávať? Ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vojtova metóda je suverénna metóda na pomoc deťom s poruchou psychomotorického vývoja. Ak má dieťatko nejaké poruchy pri psychomotorickom vývoji, poruchy tzv vertikalizácie a nezasiahne sa zavčasu, môže to mať následky vo vyššom veku. hlavne v bolestiach chrbtice , pri závažnejších poruchách aj v zaostávaní vývoja. Myslím, že treba dôverovať lekárom ak odporučia nejaké dieťatko na cvičeni.