Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • hnačka a krv v stolici

    Prajem Vám pekný deň.
    Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Dva týždne po porode sa mi zapálil prsník - dostala som antibiotiká roxithromicin a týždeň nato začala moja dcérka kakať na zeleno s prímesou jasnočervených krvavých vlásočníc. V troch týždňoch ju hospitalizovali v nemocnici, pred každým kojením pila 30ml mrkvy, dostala pár dávok hylaku, robili výter rekta, nosa,hrdla, brali vzorku stolice, moču a krvi, ale vobec nič nezistili. Po 10 dňoch nebola stolica už zelená, tak nás prepustili. Dcérke som po rade našej lekárky dávala 1 mesiac kvapky bio gaya. Pred dvomi týždňami sme boli aj na gastroenterologickom vyšetrení, no ešte stále nemáme všetky výsledky, len v stolici boli e-colli. Dcéru stále iba kojím (teraz má 14 týždňov), stolicu má žltú, veľmi riedku a stále sa jej občas v stolici vyskytujú vlásočnice krvi (1-2 x do týždňa). Pri kakaní sa nijako zvlášť netrápi (pri hnačkách plakávala). Može podľa Vás ísť o nejaké ochorenie, alebo je možné, že krv zo stolice časom vymizne?
    Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Niektoré kojené deti mávajú v stolici krv ako reakciu na mlieko v strave matky. V tejto chvíli by som vám poradila vyradiť z vašej stravy všetko mlieko, mliečne výrobky a dokonca aj jedlá / napríklad aj koláče, keksíky a pod./, ktoré obsahujú mlieko. Jedná sa pravdepodobne o prenesenú alergiu na kravské mlieko. Toto vynechanie mlieka má často veľmi dobrý efekt. Inak sa držte rád ošetrujúceho lekára a gastroenterológa.