Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zahlienenie

    Pani doktorka, poprosím Vás o váš názor. Syn má 2,5 roka a posledné dve noci ako si ľahol, začalo ho napínať na zvracanie, chrapčí, zdá sa mi, že je zahlienený a tie hlieny nevie zo seba dostať von. Nemá teplotu, soplíky, zakašle asi trikrát za deň. Počas dňa inak nebadám nič neobvyklé. Dnes som s ním bola u jeho pediatra, vyšetril ho a predpísal Aerius sirup. Doma som si prečítala, že je to antialergický sirup, pričom syn nie je na nič alegický. Tak neviem. Pekný večer.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Znepokojilo by ma, prečo ho napína na zvracanie, treba sledovať, či aj zvracia, ak áno znovu navštívte lekárku. Aerius dala pravdepdobne preto, že predpokladá, že má zdurené sliznice a aerius by mohol pôsobiť zmenšenie tohto zdurenia. Možno by bolo vhodné vyšetriť dieťatko u krčného lekára, či nemá zväčšenú nsnú mandľu.