Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Rocne dieta a plavanie

    Dobry den,chcela by som sa spytat, ci sa s takto malym dietatkom moze plavat len v bazenoch pre deticky (napr.plavecke jaslicky) ? Pred 2 tyzdnami sme boli v Turcianskych Tepliciach, nakolko nam znami povedali, ze je tam bazenik pre deti. Neoverila som si to a na mieste zistila, ze su sice vhodne na kupanie pre deti, ale nie su urcene vylucne pre deti :-( S dcerkou sme sa teda okupkali a nastastie je vsetko v poriadku, ale uz to nezopakujeme, nakolko mam strach, aby sme nieco nechytili.
    Moja otazka znie, ci je vhodne chodit s malymi drobcami do verejne pristupnych bazenov a od ktoreho veku by to bolo mozne?
    Dakujem
    EvaV

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je tomožné od veku, kedy už viete zabezpečiť, aby nepila vodu z bazéna a necikala do neho. Je možné ísť s dieťaťom do bazéne bežného aj skôr ale vo zvýšenej miere hrozia riziká infekcie.