Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kojenie

    Dobrý den. Dakujem za vašu odpoveď. Mala by som dalšiu otázku. Dcérka má 3 a pol mesiaca. Narodila sa 50cm a 3500g. 2. apríla sme ju merali naposledy a mala 6 kg. lekárka nám povedala že to je málo. umelé mliečko ale nechce papať tak jej dávame výživu a k tomu ju dojčím. a ešte by som sa chcela spýtať či je možné, že jej v tomto veku začínajú rásť zúbky,, vidno jej totiž dve malé biele bodky na ďasnách.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zúbky ešte nemusia ísť, tie biele bodky nič neznamenajú.
    Vaše dieťa má primeranú hmotnosť, ak je pokojné, vidíte, že rastie / podľa šatočiek/, kojte ďalej, umelé mlieko nepotrebuje. Neviem čomu hovoríte výživa, ale asi je to ovocie. Prestaňte to dávať!!!! Do ukončeného piateho mesiaca nič nepotrebuje!!!!!Neviem, kto vám to poradil. Sledujte, či je po nakojení pokojné, či má dosť mokrých plienok a ak je všetko v poriadku, pokojne kojte ďalej a nič nepridávajte.