Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prvý zub

    Dobrý deň, moja syn bude mať skoro 4 mesiace. Je možné, že mu už začína isť prvý zúbok, pretože začal veľa slintať. Kúpila som mu babydent, existuje ešte niečo prírodného alebo niečo iného, čo by mu mohlo pomôcť prekonať bolesť?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    slintanie nie je príznakom tlačenia sa zúbkov, respektíve neznamená, že sa čoskoro objavia. Je to veľmi individuálne, dieťatko slintá aj tri mesiace, kým sa zúbok objaví. Niekedy, ak je prerezávanie veľmi boľavé, použijem lokálne na potretie aj tantum verde.