Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ribomunyl - kedy podať?

    Vážená pani doktorka, ospravedlňujem sa za banálnu otázku, ale nerada by som niečo urobila nesprávne v podávaní ribomunylu, tak by som vás podľa možnosti chcela poprosiť o radu, kedy ho vlastne podávať? máme za sebou 3 týždňovú nárazovú dávku, tú sme začali 3.3. v pondelok. Teraz začneme až prvý aprílový týždeň, ale nie je mi celkom jasné, kedy ho podať. Podáva sa prvý týždeň v mesiaci, ale neviem, či prvým dnom v mesiaci aj ked je to napr. sobota? alebo prvým pondelkom v mesiaci? alebo ked sme začali 3.3, tak mám podávať vždy tretieho v nasledujúcom mesiaci??? veľmi pekne dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Áno, začnite vždy tretieho v nasledujúcom mesiaci, väčšinou je to štyri dni v mesiaci po dobu najbližších piatich mesiacov. Existujú aj iné schémy, tak sa riaďte podľa toho, čo vám povedal váš imunoalergológ ale v mesiaci začnite vždy tretieho.