Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Posun očkovania

    , Autor: Ef

    Dobrý deň,

    poprosím Vás, chcela by som sa opýtať, mám predčasne narodené dvojičky (v 32tt), momentálne majú 4 mesiace, jeden z nich ide za 3 týždne na operáciu pruhu, kvôli operácii nám naša pani doktorka povedala, že ich nebude očkovať ani teraz a ani mesiac po operácii, dokonca ani toho, ktorý na operáciu nejde, je to v poriadku? Nemôže ich takýto posun očkovania ohroziť(ešte ich vôbec na nič nezaočkovala) ? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Samozrejme, že ich posun očkovania ohrozuje. Deti predčasne narodené je potrebné chrániť pred možnou infekciou. Deti mali byť očkované riadne v troch mesiacoch veku. Tri týždne pred operáciou je možné očkovať. Skôr by som posunula operáciu než odkladala očkovanie!!!!!!! Ak sú deti inak zdravé určite trvajte na tom, že chcete očkovať!!!!! Samozrejme, že o očkovaní v danej chvíli rozhoduje lekár, ktorý dieťa vyšetrí a zistí, či môže v danej chvíli očkovať. Ale predčasné narodenie ani plánovaná operácia nie sú dôvodom na odkladanie očkovania!!!!!