Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Otázka:

    , Autor: lcka

    Dobrý večer velmi pekne Vám Ďakujem za odpoveď na moje otázky. Jedna z mojich otázok , respektíve sťažností, bola na svokrovcov, ktorí si neumývajú ruky , respektíve nedodržiavajú základnú hygienu, čo je pre mňa jedna z najpoctatnejších a najzákladnejších vecí. Písala som Vám, že jej dali do úst slaný korbáčik, ktorí vyzeral ešte aj zoschnuto a zažltnuto (ešte aj so špinavými rukami).Maličká má 4mesiace a ešte nepapá ani príkrmi. Napísali ste mi,že dať dieťatku korbačik je hazardovanie so zdravým dieťaťa. Preto som sa Vás chcela spýtať či hrozí aj niečo veľmi vážne a ak by sa dieťa niečím nakazilo, alebo by sa mu do telíčka dostala nejaká baktéria pripadne by sa mu malo niečo stať aká by tam bola inkubačná doba/kedy by sa to prejavilo a či by sa to vôbec prejavilo(či hrozí aj to, že to môže byť v tele a neprejaviť sa)?A či sa to u takých bábätiek môže prejaviť aj niekedy neskôr? Veľmi Vám ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak sa do 48 hodín, prídne troch dní nič neprejavilo, dieťatku teraz nič nehrozí. Ale ako som napísala, nechcem robiť rozbroje medzi starými rodičmi a mladou rodinou ale sú pravidlá, ktoré v záujme dieťaťa sa misia dodržiavať. Nehovoriac o tom, že aj bezchybné korbáčiky obsahujú veľa soli, ťo je pre dieťa v tomto veku ďalšia záťaž, hlavne pre obličky, ktoré sa ešte vyvíjajú.