Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Opar matky

    , Autor: tanicka15

    Dobry deň, akurát som si všimla že sa mi urobil nad perou (ako obvykle) opar. V piatok t.j. zajtra sa máme ísť očkovať po prvýkrát čiže na 3 mesiace. Pred pár dňami sme očkovanie posunuli kvôli drobcovmu sopliku a dnes sa mne urobil opar :-( chcem sa opýtať, či má nejaký vplyv môj opar na dieťatko pred očkovaním ? Či moze to ockovanie nejak...pokaziť, ohroziť ? Ďakujem krásne Tatiana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite sa dieťatku nič nestane s očkovaním kvôli vášu oparu. Iné by bolo, keby bol doma niekto chorý s horúčnatým ocorením. Herpes mávate opakovane, takže máe aj protlátky, ktoré ešte dieťatkjo má od vás keď bolo v brušku. Takže pokojne očkujte.