Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kiahne - ockovanie a mozna dvojita nakaza

    dobry den,
    planujeme preckovanie druhou davkou, ale v okoli sa vyskytli kiahne...syna som nechala sice doma zo skolky a na ockovanie mame ist teraz v piatok po dvoch tyzdnoch pobytu doma bez velkeho kontaktu s detmi, ale von chodime, takze si myslim,ze riziko potencialnej nakazy existuje... a tak sa chcem spytat, ci nam nemoze ublizit pripadne skombinovanie vakciny s uz zakuklenou nakazou v inkubacnej dobe... akby ano ako sa to prejavi? bude mat dvojnasobnu davku v sebe a tazky priebeh...alebo sa nemam obavat? ako to je? a este jedna otazka, kedsom v septembri 2010 ockoval vakcina stala 50 eur a niekde tu v diskusii u vas som citala o cene 43... je taky rozdiel v cenach? odporucate si obehnut lekarne?
    dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Cena je všade približne rovanká, občas má výrobca akciu so zníženou cenou.
    Ešte by som počkala týždeń, inkubačná doba je tri týždne, ak kiahne nedostane a ani medzitým zjavne nebol v kontakte s kiahňami, nie je riziko očkovať. V zásade sa kiahne očkujú do 72 hodín po kontakte s ochorením ako prevencia vznijku kiahní alebo závažnoho priebehu kiahní.