Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Vyrážka po očkovaní

    Dobrý deň pani doktorka. Chcela by som sa Vás opýtať, či je to normálne ak môjho 3,5 mesačného syna zaočkovali v 3 mesiacoch, vtedy mal výrážku po očkovaní na ruke zahojenú (pred druhým očkovaním mu vyšiel hnis a zasušilo sa to) a teraz po očkovaní do nožičky sa mu znovu vytvoril hnis na rúčke, už sa to hojí. ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to možné, pretože očkovanie stimuluje imunitný systém a v okolí chráničky tiež imunitný systém intenzívne "pracuje" takže niekedy sa stáva, že reakcia sa objaví až po očkovaní. Sledujte velkost chrastičky, ak by bola aj s lemom viac ako 10 mm v priemere, vyhladajte kvůli tomu lekára.