Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • reakcia na očkovanie MMR -Priorix

    , Autor: altea

    dobrý deň pani doktorka,minule ste mi odpísali na otázku za čo Vám veľmi pekne ďakujem,čo sa týkalo nežiad.účinkov vakcíny priorix.Napísali ste mi,že nežiad.účinky-teda reakcia na očkovanie sa môže objaviť na 8.-11.deň.po očkovaní a zvyčajne býva začervenanie,celk.príznaky osýpok....my sme dnes 9.deň po očkovaní a máme zatiaľ len teplotu 37,5...38,4 (po odčítaní ),+ redšiu stolicu.Sme čulí,akoby sme ani nemali teplotu, pred včerom Samko večer 1 x zvracal-nestrávený obed,vyvracal sa,ale po hodine už bol hladný a tak si pýtal mlieko -bez problémov vypil,a prespal celú noc.Neviem či to mám dávať do súvisu s očkovaním...
    pani doktorka,koľko môžu prosím trvať teploty po tomto type očkovania ? a na čo sa ešte máme pripraviť ?
    ďakujem pekne..

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Príznaky, ktoré udávate ani nemusia súvisieť s očkovaním, neviem, kde žijete ale my máme epidémiu virozy postihujúcej tráviaci trakt a môže ísť o náhodné spojenie doby po očkovaní a vírusového ochorenia. V každom prípade je potrebné dieťa sledovať. Prínaky môžu trvať, pokiaľ by to bola reakcia na očkovanie ešte 24 hodín a môže sa pridať aj drobná, červená vyrážka po celom tele. Ak by príznaky trvali dlhšie alebo boli výraznejšie,, napríklad aj zdurenie uzlín na krku či v podpazuší, odporúčam vyhľadať lekára.